Půjčka 150000, půjčka 150 tisíc
Půjčka 150 000 Kč  |  Kde je možné si půjčit  |  Půjčky na auto  |  Půjčky na bydlení  |  Na co si dát pozor  |  Online žádost
Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace.

Parametry půjčky 150000

Hlavní parametry půjčky - úrok, RPSN

28-08-2013

Půjčky se navzájem liší svými parametry a srovnáním těchto parametrů můžeme zjistit, která půjčka je pro nás výhodnější více a která méně. Které jsou základní parametry půjčky na které bychom se měli při porovnávání nabídek zaměřit?

Úrok a RPSN

Základním parametrem půjčky je úrok. Ten se udává v procentech za rok a znamená, kolik bychom zaplatili za půjčenou částku navíc, kdybychom ji měli půjčenou na jeden rok. Tedy půjčujeme-li si 150 000 na 1 rok při úroku 10%, budeme za rok muset vrátit 150 000 + 15 000 Kč, tedy 165 000 Kč. Ale není to tak jednoduché.

RPSN

Kromě navýšení daného úrokem s sebou většina půjček nese další poplatky, jako například poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za vedení úvěrového účtu apod. Parametr, který tyto poplatky zahrnuje, se nazývá RPSN - roční procentní sazba nákladů. Udává se rovněž v procentech a na rozdíl od úúroku nám dává daleko reálnější představu o tom, kolik za půjčené peníze zaplatíme.
Náš tip: Finanční instituce a jejich obchodníci nás zpravidla lákají na nízký úrok, ale při výběru půjčky se dívejte hlavně na RPSN.              Teprve porovnáním RPSN jednotlivých půjček získáte představu, který produkt je výhodnější.

Poplatek za předčasné splacení

Dalším důležitým parametrem půjčky je to, zda můžeme půjčku předčasně splatit. Zpravidla to možné je, ale jednotlivé půjčky se liší tím, zda můžeme úvěr splatit kdykoliv či jen na konci určeného období anebo zda je předčasné splacení zcela zdarma či je za něj účtován poplatek. Poplatky za předčasné splacení bývaly u mnoha úvěrů poměrně vysoké (běžně například 20% z dlužné částky), v současné době je v nabídce mnoho produktů s žádným nebo minimálním poplatkem za předčasné splacení.

Náš tip: Pokud uvažujete o tom, že půjčku splatíte předčasně, vždy se důkladně zeptejte na konkrétní pomínky předčasného splacení.


Náš TIP: Zajímavosti o rychlých a výhodných půjčkách bez doložení příjmu se mimo jiné dočtete na stránce Univerzální-Půjčka.cz


Další témata:

Jak si říct o zvýšení mzdy?Osobní úvěr KB bez zbytečného zdržováníPůjčka do 5000 Kč pro nenadálé výdajeSMS půjčky i pro klienty se záznamem v registru dlužníkůParametry půjčkyVýhody online půjčkyEra půjčka na bydlení, ČSOB půjčkaPůjčky České spořitelnyKonsolidace půjček u ČSPůjčka na auto, autopůjčkaSMS půjčka ihned - úplně každémuPůjčka 30000 KčSMS půjčky pro všechnyPůjčka 40000 bez registru - v akci ihnedPůjčky bez doložení příjmuSMS půjčka bez registračního poplatku 1 KčPůjčka pro lidi bez zaměstnáníNebankovní půjčka bez doložení příjmu až 150000Půjčky před výplatou pro každého ihnedMáte mnoho půjček? Konsolidujte!

Doporučujeme:

Nemůžete doložit svůj příjem? Přečtěte si o půjčce bez doložení příjmu – ihned a online na Maxi-půjčky.cz.

© 2013 Půjčka-150000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel těchto stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.