Půjčka 150000, půjčka 150 tisíc
Půjčka 150 000 Kč  |  Kde je možné si půjčit  |  Půjčky na auto  |  Půjčky na bydlení  |  Na co si dát pozor  |  Online žádost
Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace.

Půjčka do 150000 Kč

Na co si dát pozor – nejen u půjček 150 tisíc

13-03-2015

Vzít si půjčku nebo úvěr bývá poměrně jednoduché. Mnohdy ne necháme zlákat výhodnou nabídkou finančních společností, že si zapomeneme ohlídat některé důležité skutečnosti a pak můžeme být nemile překvapeni. Na co si tedy dát při uzavírání půček pozor?

Výběr věřitele

V první řadě by to měl být správný výběr společnosti, od které si chceme půjčit. Z hlediska rizikovosti jsou na tom nejlépe banky - zde žádné zásadnější "podrazy" pravděpodobně nehrozí, ale i zde je potřeba ohlídat si důležité parametry půjčky.

Srovnávejte parametry půjčky

Kromě výši úroku je to zejména RPSN. To v sobě zahrnuje všechny poplatky, které za půjčku zaplatíte, a má tak daleko vyšší vypovídací hodnotu než jen hodnota úroku.

Držte se zavedených společností

U nebankovních společností jsou rizika o něco vyšší než u bank, ale pokud se budeme držet zavedených a renomovaných společností na nebankovním trhu, nemělo by nás potkat nějaké "nepříjemné překvapení".
Důkladně čtěte smlouvu o půjčce

Vždy ale platí zásadní věc: jak u bankovních, tak i u nebankovních společností - vždy si důkladně přečtěte smlouvu o půjčce, než ji stvrdíte svým podpisem. Zavazujete se totiž k tomu, co je napsáno ve smlouvě, nikoliv k tomu, co Vám říkal obchodník. Ten by Vás sice měl se základními parametry a riziky půjčky seznámit, ale může se stát, že to, co Vám obchodník sděluje, pochopíte trochu jinak, než bylo myšleno, nebo že Vám pracovník finanční společnosti některé věci nesdělil (ať už záměrně, nebo z neznalosti).

Zkrátka - to co podepíšete ve smlouvě, to platí. Proto - pokud něčemu ve smlouvě o půjčce nerozumíte, vždy se na vše důkladně vyptejte a neváhejte se poradit s právníkem.


Náš tip: Pokud jste změnili adresu trvalého pobytu, nezapomeňte kromě obvyklých míst informovat také Vaši banku a poskytovatele úvěrů. Mohli byste být nemile překvapeni, pokud byste včas nereagovali na výzvy, jež by Vám byly zaslány na starou adresu.Další témata:

Rozdíly mezi akciemi, dluhopisy a fondy: jak každý typ investice funguje a pro koho je vhodnýJak si říct o zvýšení mzdy?Osobní úvěr KB bez zbytečného zdržováníPůjčka do 5000 Kč pro nenadálé výdajeSMS půjčky i pro klienty se záznamem v registru dlužníkůParametry půjčkyVýhody online půjčkyEra půjčka na bydlení, ČSOB půjčkaPůjčky České spořitelnyKonsolidace půjček u ČSPůjčka na auto, autopůjčkaSMS půjčka ihned - úplně každémuPůjčka 30000 KčSMS půjčky pro všechnyPůjčka 40000 bez registru - v akci ihnedPůjčky bez doložení příjmuSMS půjčka bez registračního poplatku 1 KčPůjčka pro lidi bez zaměstnáníNebankovní půjčka bez doložení příjmu až 150000Půjčky před výplatou pro každého ihnedMáte mnoho půjček? Konsolidujte!

Doporučujeme:

Nemůžete doložit svůj příjem? Přečtěte si o půjčce bez doložení příjmu – ihned a online na Maxi-půjčky.cz.

© 2013 Půjčka-150000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel těchto stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.