Půjčka 150000, půjčka 150 tisíc
Půjčka 150 000 Kč  |  Kde je možné si půjčit  |  Půjčky na auto  |  Půjčky na bydlení  |  Na co si dát pozor  |  Online žádost
Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace.

Půjčka do 150 000 Kč

Kde si lze půjčit

Abychom minimalizovali rizika spojená s půjčováním peněz, je v první řadě nutné správně zvolit poskytovatele půjčky neboli věřitele.

Fianční trh v oblasti půjček se dá rozdělit na tyto tři oblasti:

  • Banky a bankovní instituce
  • Nebankovní společnosti
  • Soukromníci neboli soukromí investoři

Banky a bankovní instituce

Banky podléhají regulacím a státní kotrole, mají tedy základní pravidla nastavená ze zákona a tomu odpovídá jejich přístup ke klientům. Banky jsou díky tomu z hlediska půjčování peněz stabilní a předvídatelné subjekty a rovněž parametry jejich produktů jsou nastaveny poměrně výhodně. Nevýhodou bankovních produktů je větší administrativa neboli "papírování".

Většina z bank má ve své nabídce úvěr - ať už účelový (na auto, na bydlení) nebo neúčelový (na cokoliv) a standardem dnes již bývá možnost požádat si o půjčku například České spořitelny nebo osobní úvěr KB online.
Nebankovní společnosti

Jedná se zpravidla o společnosti s ručením omezeným (s.r.o.), případně akciové společnosti (a.s.), které jako firmy podléhají účetní a finanční kontrole, ale parametry svých půjček a dalších produktů mohou nastavovat podle svých potřeb. Některé "nebankovky" se specializují na menší půjčky - tzv. SMS půjčky neboli půjčky před výplatou - Ferratum, VIASMS, Kredia... Jiné jsou zaměřeny na klasické spotřebitelské úvěry na cokoliv (například HomeCredit, Provident). Rozněž zde je již běžné žádat o nebankovní půjčku bez doložení příjmu online.

Soukromí investoři

Zde se jedná o soukromé osoby, které půjčují ze svých volných finančních prostředků peníze za domluvenou úplatu. Podle zákona by měli mít minimálně živnostenské oprávnění, nezřídka se ale jedná o podnikání "načerno". U soukromníků jsou rizika nejvyšší a pokud to jde, měli bychom se těmto půjčkám od soukromých osob vyhnout.


Náš TIP: Zajímavosti o rychlých a výhodných půjčkách bez doložení příjmu se mimo jiné dočtete na stránce Univerzální-Půjčka.cz

Další témata:

Rozdíly mezi akciemi, dluhopisy a fondy: jak každý typ investice funguje a pro koho je vhodnýJak si říct o zvýšení mzdy?Osobní úvěr KB bez zbytečného zdržováníPůjčka do 5000 Kč pro nenadálé výdajeSMS půjčky i pro klienty se záznamem v registru dlužníkůParametry půjčkyVýhody online půjčkyEra půjčka na bydlení, ČSOB půjčkaPůjčky České spořitelnyKonsolidace půjček u ČSPůjčka na auto, autopůjčkaSMS půjčka ihned - úplně každémuPůjčka 30000 KčSMS půjčky pro všechnyPůjčka 40000 bez registru - v akci ihnedPůjčky bez doložení příjmuSMS půjčka bez registračního poplatku 1 KčPůjčka pro lidi bez zaměstnáníNebankovní půjčka bez doložení příjmu až 150000Půjčky před výplatou pro každého ihnedMáte mnoho půjček? Konsolidujte!

Doporučujeme:

Nemůžete doložit svůj příjem? Přečtěte si o půjčce bez doložení příjmu – ihned a online na Maxi-půjčky.cz.

Aktualizováno 17.5.2024

© 2024 Půjčka-150000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel těchto stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.